Programy → DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

Koncert: DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

15. února 2019 od 19 hod.
koncert - DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

JANA STEHR – soprán, RADEK HANUŠ – klavír, Smíšený sbor Bořivoj – Lomnice n. Popelkou .
V programu zazní nejznámější černošské spirituály, doplněné působivou projekcí unikátních fotografií.

Jana Stehr je absolventkou konzervatoře v Pardubucích u prof. Svatavy Šubrtové. Dále si doplnila své studium u komorní pěvkyně Elisabeth Lachmann v Dortmundu a na mezinárodních mistrovských kurzech u prof. André Kucharského z Mnichova. Je nositelkou Zemské ceny Severního Porýní – Westfálska a finalistkou pěveckých soutěží v Berlíně, Mnichově, Vídni či Karlových Varech. Již během studia byla angažována jako sólistka Státní opery v Ostravě. Dále působila jako sólistka v Kalínské operetě a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a spolupracovala na různých operních projektech.

Převážně se věnuje koncertní činnosti – vytváří hudební projekty – „Perly světových muzikálů“, „Od operety po muzikál“, „Nebeské melodie“, „Deep River – nejkrásnější černošské spirituály“. Je spoluzakladatelkou sólového kvarteta SoNGS, které vystupuje s programy církevní i světové hudby. Zpívá sólové party různých oratorií, jako například v Dvořákově Stabat Mater či Requiem, Händlově Messiáši, Schumanových Scénách z Fausta, Verdiho Requiem. Vystupuje na různých světových festivalech – WDR – Musikfest, Mosel – Festwochen, Drüggelte Konzerte, aj.. Spolupracuje s televizí WDR a koncertuje s orchestry – Philarmonisches Sinfonieorchester Köln, Neue Philharmonie Westfalen, Thüringer Philharmonie Gotha – Suhl, Staatsorchester Rheinische Philharmonie Koblenz, Gürzenich Orchester Köln, Kammerphilharmonie Graubünden, Orkiestra filharmondii Dolnoslaskiej, Orchester des Stadt Zalaegerszeg. Koncertuje v Holandsku, Polsku, Itálii, Bosně a Herzegovině, Rakousku a Německu.


Vstupné: 100 Kč
Kde: hotel Centrál
Pořadatel: MKS Nová Paka
© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Vypnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info