Programy → DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

Koncert: DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

15. února 2019 od 19 hod.
koncert - DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

DEEP RIVER – NEJKRÁSNĚJŠÍ ČERNOŠSKÉ SPIRITUÁLY

JANA STEHR – soprán, RADEK HANUŠ – klavír, Smíšený sbor Bořivoj – Lomnice n. Popelkou .
V programu zazní nejznámější černošské spirituály, doplněné působivou projekcí unikátních fotografií.

Jana Stehr je absolventkou konzervatoře v Pardubucích u prof. Svatavy Šubrtové. Dále si doplnila své studium u komorní pěvkyně Elisabeth Lachmann v Dortmundu a na mezinárodních mistrovských kurzech u prof. André Kucharského z Mnichova. Je nositelkou Zemské ceny Severního Porýní – Westfálska a finalistkou pěveckých soutěží v Berlíně, Mnichově, Vídni či Karlových Varech. Již během studia byla angažována jako sólistka Státní opery v Ostravě. Dále působila jako sólistka v Kalínské operetě a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a spolupracovala na různých operních projektech.

Převážně se věnuje koncertní činnosti – vytváří hudební projekty – „Perly světových muzikálů“, „Od operety po muzikál“, „Nebeské melodie“, „Deep River – nejkrásnější černošské spirituály“. Je spoluzakladatelkou sólového kvarteta SoNGS, které vystupuje s programy církevní i světové hudby. Zpívá sólové party různých oratorií, jako například v Dvořákově Stabat Mater či Requiem, Händlově Messiáši, Schumanových Scénách z Fausta, Verdiho Requiem. Vystupuje na různých světových festivalech – WDR – Musikfest, Mosel – Festwochen, Drüggelte Konzerte, aj.. Spolupracuje s televizí WDR a koncertuje s orchestry – Philarmonisches Sinfonieorchester Köln, Neue Philharmonie Westfalen, Thüringer Philharmonie Gotha – Suhl, Staatsorchester Rheinische Philharmonie Koblenz, Gürzenich Orchester Köln, Kammerphilharmonie Graubünden, Orkiestra filharmondii Dolnoslaskiej, Orchester des Stadt Zalaegerszeg. Koncertuje v Holandsku, Polsku, Itálii, Bosně a Herzegovině, Rakousku a Německu.


Vstupné: 100 Kč
Kde: hotel Centrál
Pořadatel: MKS Nová Paka


Našše akce

Kino Nová Paka

Našše akce

Městská knihovna Nová Paka

Našše akce

Našše akce

Smíšený pěvecký sbor HLAS

Spolek podkrkonošských výtvarníků

Fotoklub Nová Paka

Pivovar Nová Paka a.s.

Občanské sdružení Život bez bariér

Podkumburský rozhled o. s.

Podkumbursko

KARMELITÁNSKÉ KNIHKUPECTVÍ© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Vypnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info