Programy → Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem

Přednáška: Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem

15. listopadu 2018 od 18 hod. -15. listopadu 2018 od 20 hod.
prednaska - Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem

Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem

Marie Svatošová v novém knižním rozhovoru Neboj se vrátit domů

Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem v Nové Pace
Ve čtvrtek 15. listopadu od 18 hodin bude kino v Nové Pace místem jedinečné akce. Důvodem bude vydání úžasné knihy rozhovorů dvou známých a zkušených autorů – MUDr. Marie Svatošové a Aleše Palán: „Neboj se vrátit domů“.
MUDr. Marie Svatošová před lety přišla s myšlenkou hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo v Červeném Kostelci iniciovala první český hospic. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jaký na ni měl P. Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan clubu. Její knihy Až k prolití krve, Náhody a náhodičky či Hospice a umění doprovázet se staly bestsellery. Marie Svatošová je držitelkou několika státních vyznamenání.
V mnoha hospicích najdeme citát: „Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku Marie Svatošová dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.
Aleš Palán (1965 v Jihlavě), publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů. Za průvodce brněnským Bronxem Bronx, získal spolu s Kateřinou Šedou ocenění Magnesia Litera. Za rozhovory bratry Floriánovými Být dlužen za duši a románem Ratajský les byl na tuto cenu nominován. Za knihu rozhovorů s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami obdržel cenu českého literárního fondu. Některé Palánovy byly přeloženy do angličtiny, němčiny a japonštiny. V současné době je velmi populární jeho kniha o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině. Aleš Palán je ředitelem nakladatelství Kalich.
Součástí setkání je autogramiáda knih obou autorů. Těšíme se na vás! Bk

Vstupné: dobrovolné
Kde: Kino Nová Paka
Pořadatel:
https://www.facebook.com/knihkupectvinovapaka/


Našše akce

Kino Nová Paka

Našše akce

Městská knihovna Nová Paka

Našše akce

Smíšený pěvecký sbor HLAS

Spolek podkrkonošských výtvarníků

Fotoklub Nová Paka

Našše akce

Pivovar Nová Paka a.s.

Občanské sdružení Život bez bariér

Podkumburský rozhled o. s.

Podkumbursko

KARMELITÁNSKÉ KNIHKUPECTVÍ© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Vypnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info