Programy → IVA TRHOŇOVÁ: DOKUD PEČU, ŽIJU

Přednáška: IVA TRHOŇOVÁ: DOKUD PEČU, ŽIJU

21. září 2023 od 1800 do 1930
prednaska - IVA TRHOŇOVÁ: DOKUD PEČU, ŽIJU

IVA TRHOŇOVÁ: DOKUD PEČU, ŽIJU

Ivu Trhoňovou znáte z ČT 13. komnata a z kuchařek o pečení

Iva Trhoňová: „Dokud peču, žiju!“
Říká o sobě velmi silná a statečná žena a dodává: „Jsem pekařka srdcem, autorka knih Ruce v mouce, Upečeno s láskou, Hrátky s těstem, Kouzlo domácí pekárny.“ Navíc ještě pracuje jako redaktorka Top receptů, internetového webu. Vydávají však nejlepší recepty v knižní podobě. Jsou to knihy: Naše moučníky, Naše kuchařka a Naše chalupářská kuchařka, kterou si Iva Trhoňová pochvaluje jako nejlepší.
Proč si myslím, že je autorka tolika receptů a knih statečná a silná žena? Narodila se jako zdravé dítě, ale v patnácti letech začala slábnout. Po mnoha vyšetřeních u ní lékaři zjistili myopatii. Nemoc, při které postupně slábne kosterní svalstvo. A přesto to paní Iva nevzdala, a šla do života naplno!
Paní Iva se vdala, narodil se jí syn. Protože museli vyžít z jednoho platu, začala péct a postupně i vymýšlet nové recepty. Velikou oporou jí je manžel, teď už také dospělý syn a snacha. Pomáhají ji péct a žít. Určitě se před setkáním s ní podívejte na 13. komnatu Ivy Trhoňové v archívu pořadů České televize.
Knihy Ivy Trhoňové mají velmi jasně vysvětlené postupy. Kuchařka o pečení RUCE V MOUCE se věnuje domácímu pečivu s kváskem i droždím. I pouhý začátečník se podle ní naučí pěstovat kvásek a zadělat na chleba a upéct rohlíky z bílé nebo černé mouky, grahámky, anebo chlebové zelné placky. V knize UPEČENO S LÁSKOU najdeme recepty na kváskové pečivo např. chleba pro začátečníky, pečení v remosce a další recepty z kvásku. KOUZLO DOMÁCÍ PEKÁRNY obsahuje recepty na slané i sladké pečení a v úvodu jsou rady, jak si vybrat tu správnou domácí pekárnu. VYPEČENÝ DIÁŘ Ivy Trhoňové vás provede celým rokem a můžete se k němu stále vracet, jelikož nemá letopočet. HRÁTKY S TĚSTEM – drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale.
Onemocnění Ivy Trhoňové je v současné době ve fázi, kdy se může pohybovat pouze na vozíku. Žije s rodinou u Kyjova a ráda se setkává s lidmi, a proto i přes své onemocnění je ochotná přijet do Nové Paky. „Jestli nikdo nepřijde, tak už nikam nepojedu!“ řekla mi do telefonu. Myslím, že je to výzva pro všechny pekařky a pekaře, ať pokročilé, začátečníky nebo i ty, kteří by se s ní chtěli setkat. Zapište si čtvrtek 21. září 2023 od 16 hodin v kulturní části kláštera v Nové Pace (kde je vše bezbariérové).
A protože paní Iva pojede do Nové Paky několik hodin, už nezvládne nic napéct, proto vyhlašujeme SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KVÁSKOVÉ NEBO DROŽĎOVÉ PEČIVO . Upečené kváskové pečivo (chleba, anebo cokoliv jiného) přineste na setkání. Náš host vybere výherce. Odměnou bude její kniha (anebo dárkový knižní poukaz v hodnotě knihy). Pro soutěžícího bude jeho vlastní pekařský výrobek vstupenkou. Těšíme se na setkání s vámi a prosíme, o předání pozvánky a výzvy k soutěži vašim přátelům a známým.
Vstupné: 50
Kde: Sál KC v kulturní části Kláštera v Nové Pace
Pořadatel: Naše knihkupectví


Naše akce

Kino Nová Paka

Městské muzeum Nová Paka

Městská knihovna Nová Paka

Naše akce

Fotoklub Nová Paka

Smíšený pěvecký sbor HLAS

Spolek podkrkonošských výtvarníků

Novopacké sklepy

Naše akce

Pivovar Nová Paka a.s.

Open Art Nová Paka

Občanské sdružení Život bez bariér

Podkumburský rozhled o. s.

Podkumbursko

KARMELITÁNSKÉ KNIHKUPECTVÍ

PAČTÍ BLÁZNI z.s.© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Zapnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info