Programy → SETKÁNÍ SE ZAJÍMAVÝMI AUTORY V LISTOPADU

Přednáška: SETKÁNÍ SE ZAJÍMAVÝMI AUTORY V LISTOPADU

9. listopadu od 1700 – 30. listopadu 2021
prednaska - SETKÁNÍ SE ZAJÍMAVÝMI AUTORY V LISTOPADU

SETKÁNÍ SE ZAJÍMAVÝMI AUTORY V LISTOPADU

Jiří Padevět, Margit Slimáková, Marek Orko Vácha, Jaromír Typlt

SETKÁNÍ SE ZAJÍMAVÝMI AUTORY
VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ SITUACI JE TŘEBA DODRŽET NAŘÍZENÁ OPATŘENÍ.
Tzn. vstup na akci potvrzením o očkování nebo potvrzením o prodělaném onemocnění Covid-19. Děkujeme za pochopení!

Třetím hostem bude v pátek 26. listopadu od 17 hodin Marek Orko Vácha s tématem: Etika odpovědnosti.
Marek Orko Vácha (*1966) je kněz, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut (přezdívka Orko). Slouží jako farář v Lechovicích a je kaplan ve studentské akademické farnosti u Salvátora. Na akademické půdě působí ve funkci přednosty Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je i předsedou akademického senátu. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Je autorem řady knih. Momentálně jsou dostupné Tančící skály, Šestá cesta, Tváří tvář Zemi, Loď, Život je sacra zájímavej, Nevyžádané rady mládeži, Příběhy z jiného vesmíru, Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec, Selfíčka a nejnovější kniha WAKAN TANKA.

Závěrečným setkáním tohoto cyklu bude v úterý 30. listopadu od 18 hodin Jaromír Typlt: Josef Kocourek a příběhy z novopacké reálky.
Jaromír Typlt je novopacký rodák (*1973) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze – obor filozofie a český jazyk a literatura. Je český spisovatel, esejista, performer, výtvarný kurátor a editor. V kulturním světě stále více přibližuje a prosazuje díla autorů z Nové Paky. Jaromír Typlt dokáže velmi zajímavě a poutavě vyprávět a rozebírat jejich díla. Je autorem předmluvy k novému vydání knihy Josefa Kocourka: Jensen a lilie, Modrá slečna, Kráska.
Děkuji za možnost realizace všech setkání Gymnáziu a SOŠPg Nová Paka. Musíme doufat, že coronavirová situace bude dobrá a budou stačit jen roušky. Vše se bude odvíjet od aktuální situace. Těšíme se na vás a na hezká setkání, při kterých budete moci zakoupit také knihy uvedených autorů.
Aktuální informace na: https://www.nase-knihkupectvi.cz/
Bohunka Korbelářová, Naše knihkupectví Nová Paka

Vstupné: dobrovolné
Kde: Aula Gymnázia a SOŠPg, Kumburská 740, Nová Paka
Pořadatel: Naše knihkupectví a Gymnázium a SOŠPg Nová Paka
https://www.nase-knihkupectvi.cz/inpage/pozvanky/
© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Vypnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info