Programy → TOMÁŠ KLUS

Koncert: TOMÁŠ KLUS

22. října 2009 od 1930
koncert - TOMÁŠ KLUS

TOMÁŠ KLUS

jedinečný koncert mladého populárního písničkáře a herce

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji již nyní v kanceláři MKS za 130 Kč. Na místě za 160 Kč.
Nenechte si ujít jedinečný koncert mladého populárního zpěváka Tomáše Kluse ve velkém sále kulturního střediska v Nové Pace, kde zahájí svoji koncertní tkaničku!
Doprovodí ho kytarista Jiří Kučerovský. Na pódiu dostane prostor i výherce soutěže Otextuj si Kláse, která probíhá na serveru Bandzone.cz


Muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat, to je v dnešní době takřka ohrožený druh. O to větší událostí je, když se někdo takový na naší scéně objeví.

Všechny výše uvedené - a ještě mnohé další - přednosti v sobě spojuje talentovaný písničkář Tomáš Klus. Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Dodnes také mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

Tomáš Klus navazuje na to nejlepší z české písničkářské školy. Jeho vystoupení jsou nejen o citlivé a přirozené interpretaci a komunikaci s publikem, ale Tomáš jim coby mistr improvizace a přirozený showman, dává vždy to, tolik osvěžující, "něco navíc".
Má za sebou první rok své huidební kariéry a je jasné, že na tuto dráhu vykročil "správnou nohou". Vydání debutového alba Cesta do záhu(d)by na jaře r. 2008 následovala série letních koncertních vystoupení mj. na festival VOTVÍRÁK, OKOŘ, COLOURS OF OSTRAVA. Podzimní sezónu zahájila premiéra filmu ANGLICKÉ JAHODY, ke kterému Tomáš složil 3 nové skladby vč. aktuálního singlu "Navěky" s ANETOU LANGEROVOU. Tato skladba se umístila v první desítce nejhranějších skladeb oficiální rádiové hitparády a videoklip bodoval ve všech
TV hitparádách. V průběhu podzimu se Tomáš Klus dále představil veřejnosti jako host dvou narozeninových koncertů HANY HEGEROVÉ v pražském a brněnském Národním divadle a hlavně 10-ti koncertů vyprodaného koncertního turné CHINASKI SPACE TOUR 2008.

Novinky:

Talentovaný písničkář a herec Tomáš Klus právě dokončil svoji druhou desku s názvem „Hlavní uzávěr splínu“, která vychází 12. října. Album autorských písní Tomáše Kluse produkoval Dalibor Cidlinský, kytary nahrál Jiří Kučerovský. První ochutnávkou z desky je singl „VeSmíru“, který se hned v prvních týdnech umístil na rádiích v hitparádě IFPI mezi TOP 50 nejhranějších skladeb. Videoklip, kterého se režijně ujal Lipo z BPM, bude mít premiéru ve čtvrtek 17. 9. na iDnes.cz a TV Óčko a v říjnu bude nasazen do TV hitparád a hudebních pořadů.

Zároveň s novou deskou vychází 19. 10. také první zpěvník Tomáše Kluse „Já písničkáŘ“ u nakladatelství COOBOO (Albatros Media a.s.).

Tomáš Klus se k nové desce vydává na sérii koncertů po klubech a menších sálech v termínu od 22. 10. – 15. 12. a uvidíte ho kromě Prahy také v Brně, Zlíně, Olomouci, Ostravě, Nové Pace, rodném Třinci a v dalších městech.

Tomáš Klus má letos za sebou přes 30 letních festivalů a slavností, koncem léta si zahrál jako speciální host vyprodaného koncertu slovenské zpěvačky Jany Kirschner (30. 8. Lucerna Music Bar). Než vyjede na své samostatné koncerty, můžete ho dále vidět například 12. 9. na Bruntálském indiánském létě, 25. 9. Srdci Evropy v Ostravě nebo 26. 9. na Vinobraní v Litoměřicích.

Zeptali jsme se Tomáše Kluse:

V létě jste vystupoval na různých festivalech. Který byl pro Vás emočně nejsilnější?
Mám moc rád emoce a šílím, jsou-li silné. Přes léto člověci nosí pod pódium dobré nálady, tedy je stěží vybrat nejintenzivnější zážitek bez výčitek, že bych byl býval na cosi zapomněl. Některé festivaly jsem propršel a obdivně vzhlížel k všem, jimž déš’t nesmyl z úst úsměv a užil jsem vše na jejich vlně. Zpětně před nimi znovu smekám a děkuji :-)

30. srpna jste vystupoval s Janou Kirschner v Lucerna Music Baru. Koncert zaznamenal veliký úspěch. Co pro Vás osobně znamenal?
Festovní čest býti čestným hostem zpěvačce, která moc dobře umí to, co dělá a k tomu vypadá tak, jak zpívá..

Těšíte se do Nové Paky? My se na Vás těšíme moc.
Těžíme z téhož těšení se. Znám známé, co znají známé v Pace a dle nich, je o tamních známých známé, že znají, jak se mít dobře. Těším se, až se s nimi seznámím.

Kdo Vás oslovil pro hudební doprovod k filmu Anglické jahody?
Praotcem myšlenky byl můj velekamarád Ivan Lupták, jenž v filmu dostal hlavní roli a při jakés schůzce s režisérem Vláďou Drhou se o mně zmínil a pozval jej na můj koncert. Ještě ten večer byla ruka v rukávě, když jsme při kávě usoudili, že dát příležitost hravému mládí, by bylo fajn. A já su rád, že jsem šanci dostal, neb jsem Homo Krylofilus a díky filmu jsem Karlovi Krylovi mohl vzdát hold písní Malčik, poněvadž jsou lidé, jejichž bytost nesmí nikdy vyprchat. Zvláště ne dnes..

Jak jste si užil léto kromě vystupování?
Samým vystupováním, jsem zapopměl nastoupit k výkonu prázdnin. Nicméně jsem vše užil požitkářsky.. Žiju si sen, tak na co si stěžovat.. :-)

Vstupné: 160,-/130,- Kč
Kde: velký sál MKS
Pořadatel: MKS Nová Paka
Tomáš Klus
© 2007 MKS Nová Paka, Městské kino Nová Paka | Kulturní portál Nové Paky a okolí | Prohlášení o přístupnosti | Vypnout CSS
web design: IdeFixx, engine: Celistvost.info